VJ0505D0R5BXPAJ
Mfr.Part #
VJ0505D0R5BXPAJ
Description
CAP CER 0.5PF 250V C0G/NP0 0505
C0G NP0
Factory Lead Time :
16 Weeks
Tolerance :
±0.1pF
Voltage - Rated :
250V
Capacitance :
0.5pF
Thickness (Max) :
0.057 1.45mm
Size / Dimension :
0.055Lx0.055W 1.40mmx1.40mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Datasheets
VJ0505D0R5BXPAJ
VJ QUAD HIFREQ 0.5pF 250V Ceramic Capacitor ±0.1pF C0G NP0 0.055Lx0.055W 1.40mmx1.40mm -55°C~125°C High Q, Low Loss Surface Mount, MLCC 0505 (1313 Metric)
VJ0505D0R5BXPAJ Overview
For this device, the size/dimension of the program is 0.055Lx0.055W 1.40mmx1.40mm.As a general rule, temperature coefficient of resistance is simply the change in electrical resistance of a substance per degree change in temperature, and its value is C0G NP0.
VJ0505D0R5BXPAJ Features
a size/dimension of 0.055Lx0.055W 1.40mmx1.40mm