VJ0505D0R2BXPAJ
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
VJ0505D0R2BXPAJ
Manufacturer
Vishay / Vitramon
Package / Case
0505 (1313 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 0.2PF 250V C0G/NP0 0505
Manufacturer :
Vishay / Vitramon
Product Category :
Ceramic Capacitors
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Voltage - Rated :
250V
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Feature :
High Q, Low Loss
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Tolerance :
±0.1pF
Capacitance :
0.2pF
Thickness (Max) :
0.057 1.45mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Factory Lead Time :
16 Weeks
Package / Case :
0505 (1313 Metric)
Series :
VJ QUAD HIFREQ
Applications :
RF, Microwave, High Frequency
Size / Dimension :
0.055Lx0.055W 1.40mmx1.40mm
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Datasheets
VJ0505D0R2BXPAJ
VJ QUAD HIFREQ 0.2pF 250V Ceramic Capacitor ±0.1pF C0G NP0 0.055Lx0.055W 1.40mmx1.40mm -55°C~125°C High Q, Low Loss Surface Mount, MLCC 0505 (1313 Metric)
VJ0505D0R2BXPAJ Overview
A program's size/dimension is 0.055Lx0.055W 1.40mmx1.40mm for this device.Its coefficient is C0G NP0 and determines the change in resistance per degree of temperature for a substance.
VJ0505D0R2BXPAJ Features
a size/dimension of 0.055Lx0.055W 1.40mmx1.40mm