VJ0505D0R4BXPAJ
Mfr.Part #
VJ0505D0R4BXPAJ
Description
CAP CER 0.4PF 250V C0G/NP0 0505
Voltage - Rated :
250V
Capacitance :
0.4pF
Tolerance :
±0.1pF
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Size / Dimension :
0.055Lx0.055W 1.40mmx1.40mm
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Factory Lead Time :
16 Weeks
Thickness (Max) :
0.057 1.45mm
Datasheets
VJ0505D0R4BXPAJ
VJ QUAD HIFREQ 0.4pF 250V Ceramic Capacitor ±0.1pF C0G NP0 0.055Lx0.055W 1.40mmx1.40mm -55°C~125°C High Q, Low Loss Surface Mount, MLCC 0505 (1313 Metric)
VJ0505D0R4BXPAJ Overview
Consequently, the program has size/dimension 0.055Lx0.055W 1.40mmx1.40mm.This coefficient is determined by the change in electrical resistance of a substance as a function of temperature; in general, its coefficient is C0G NP0.
VJ0505D0R4BXPAJ Features
a size/dimension of 0.055Lx0.055W 1.40mmx1.40mm