VJ0505D0R6BXPAJ
Mfr.Part #
VJ0505D0R6BXPAJ
Description
CAP CER 0.6PF 250V C0G/NP0 0505
Thickness (Max) :
0.057 1.45mm
Tape and Reel (TR)
Factory Lead Time :
16 Weeks
Capacitance :
0.6pF
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Voltage - Rated :
250V
Tolerance :
±0.1pF
Size / Dimension :
0.055Lx0.055W 1.40mmx1.40mm
Datasheets
VJ0505D0R6BXPAJ
VJ QUAD HIFREQ 0.6pF 250V Ceramic Capacitor ±0.1pF C0G NP0 0.055Lx0.055W 1.40mmx1.40mm -55°C~125°C High Q, Low Loss Surface Mount, MLCC 0505 (1313 Metric)
VJ0505D0R6BXPAJ Overview
Ceramic capacitor is 0.055Lx0.055W 1.40mmx1.40mm in size/dimension for this device.Generally, the temperature coefficient of resistance is defined as the change in electrical resistance of a substance with respect to temperature changes, and it is equal to C0G NP0.
VJ0505D0R6BXPAJ Features
a size/dimension of 0.055Lx0.055W 1.40mmx1.40mm