VJ0505D7R5BXPAJ
Mfr.Part #
VJ0505D7R5BXPAJ
Description
CAP CER 7.5PF 250V C0G/NP0 0505
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Voltage - Rated :
250V
Size / Dimension :
0.055Lx0.055W 1.40mmx1.40mm
Capacitance :
7.5pF
VJ QUAD HIFREQ
Published :
Thickness (Max) :
0.057 1.45mm
Case Code (Metric) :
Applications :
RF, Microwave, High Frequency
Factory Lead Time :
16 Weeks
Tolerance :
±0.1pF
Case Code (Imperial) :
Datasheets
VJ0505D7R5BXPAJ
VJ QUAD HIFREQ 7.5pF 250V Ceramic Capacitor ±0.1pF C0G NP0 0.055Lx0.055W 1.40mmx1.40mm -55°C~125°C High Q, Low Loss Surface Mount, MLCC 0505 (1313 Metric)
VJ0505D7R5BXPAJ Overview
Using this device, the program has a size/dimension of 0.055Lx0.055W 1.40mmx1.40mm.This coefficient equals C0G NP0 indicates that a substance's electrical resistance changes with temperature per degree change.
VJ0505D7R5BXPAJ Features
a size/dimension of 0.055Lx0.055W 1.40mmx1.40mm