VJ0505D680GXCAJ
Mfr.Part #
VJ0505D680GXCAJ
Description
CAP CER 68PF 200V C0G/NP0 0505
Thickness (Max) :
0.057 1.45mm
Capacitance :
68pF
Published :
Tolerance :
±2%
Voltage - Rated :
200V
Factory Lead Time :
16 Weeks
Size / Dimension :
0.055Lx0.055W 1.40mmx1.40mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Datasheets
VJ0505D680GXCAJ
VJ QUAD HIFREQ 68pF 200V Ceramic Capacitor ±2% C0G NP0 0.055Lx0.055W 1.40mmx1.40mm -55°C~125°C High Q, Low Loss Surface Mount, MLCC 0505 (1313 Metric)
VJ0505D680GXCAJ Overview
Ceramic capacitor is 0.055Lx0.055W 1.40mmx1.40mm in size/dimension for this device.Generally, the temperature coefficient of resistance is defined as the change in electrical resistance of a substance with respect to temperature changes, and it is equal to C0G NP0.
VJ0505D680GXCAJ Features
a size/dimension of 0.055Lx0.055W 1.40mmx1.40mm