VJ0505D5R6BXPAJ
Mfr.Part #
VJ0505D5R6BXPAJ
Description
CAP CER 5.6PF 250V C0G/NP0 0505
Tape and Reel (TR)
Case Code (Imperial) :
Size / Dimension :
0.055Lx0.055W 1.40mmx1.40mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Factory Lead Time :
16 Weeks
Tolerance :
±0.1pF
Voltage - Rated :
250V
Case Code (Metric) :
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Thickness (Max) :
0.057 1.45mm
Capacitance :
5.6pF
Surface Mount, MLCC
Published :
Datasheets
VJ0505D5R6BXPAJ
VJ QUAD HIFREQ 5.6pF 250V Ceramic Capacitor ±0.1pF C0G NP0 0.055Lx0.055W 1.40mmx1.40mm -55°C~125°C High Q, Low Loss Surface Mount, MLCC 0505 (1313 Metric)
VJ0505D5R6BXPAJ Overview
This device's program size/dimension is 0.055Lx0.055W 1.40mmx1.40mm.A substance's temperature coefficient of resistance is generally defined as how its electrical resistance changes with per degree change in temperature.
VJ0505D5R6BXPAJ Features
a size/dimension of 0.055Lx0.055W 1.40mmx1.40mm