VJ0505D510GXPAJ
Mfr.Part #
VJ0505D510GXPAJ
Description
CAP CER 51PF 250V C0G/NP0 0505
Thickness (Max) :
0.057 1.45mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Factory Lead Time :
16 Weeks
Voltage - Rated :
250V
Capacitance :
51pF
Tolerance :
±2%
Size / Dimension :
0.055Lx0.055W 1.40mmx1.40mm
Datasheets
VJ0505D510GXPAJ
VJ QUAD HIFREQ 51pF 250V Ceramic Capacitor ±2% C0G NP0 0.055Lx0.055W 1.40mmx1.40mm -55°C~125°C High Q, Low Loss Surface Mount, MLCC 0505 (1313 Metric)
VJ0505D510GXPAJ Overview
Consequently, the program has size/dimension 0.055Lx0.055W 1.40mmx1.40mm.This coefficient is determined by the change in electrical resistance of a substance as a function of temperature; in general, its coefficient is C0G NP0.
VJ0505D510GXPAJ Features
a size/dimension of 0.055Lx0.055W 1.40mmx1.40mm