VJ0505D4R3BXPAJ
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
VJ0505D4R3BXPAJ
Manufacturer
Vishay / Vitramon
Package / Case
0505 (1313 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 4.3PF 250V C0G/NP0 0505
Manufacturer :
Vishay / Vitramon
Product Category :
Ceramic Capacitors
Voltage - Rated :
250V
Factory Lead Time :
16 Weeks
Feature :
High Q, Low Loss
Package / Case :
0505 (1313 Metric)
Published :
Tolerance :
±0.1pF
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Thickness (Max) :
0.057 1.45mm
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Size / Dimension :
0.055Lx0.055W 1.40mmx1.40mm
Capacitance :
4.3pF
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Applications :
RF, Microwave, High Frequency
Series :
VJ QUAD HIFREQ
Datasheets
VJ0505D4R3BXPAJ
VJ QUAD HIFREQ 4.3pF 250V Ceramic Capacitor ±0.1pF C0G NP0 0.055Lx0.055W 1.40mmx1.40mm -55°C~125°C High Q, Low Loss Surface Mount, MLCC 0505 (1313 Metric)
VJ0505D4R3BXPAJ Overview
Ceramic capacitor is 0.055Lx0.055W 1.40mmx1.40mm in size/dimension for this device.Generally, the temperature coefficient of resistance is defined as the change in electrical resistance of a substance with respect to temperature changes, and it is equal to C0G NP0.
VJ0505D4R3BXPAJ Features
a size/dimension of 0.055Lx0.055W 1.40mmx1.40mm