VJ0505D430GXPAJ
Mfr.Part #
VJ0505D430GXPAJ
Description
CAP CER 43PF 250V C0G/NP0 0505
1 (Unlimited)
Factory Lead Time :
16 Weeks
Tolerance :
±2%
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Capacitance :
43pF
Thickness (Max) :
0.057 1.45mm
Size / Dimension :
0.055Lx0.055W 1.40mmx1.40mm
Voltage - Rated :
250V
Datasheets
VJ0505D430GXPAJ
VJ QUAD HIFREQ 43pF 250V Ceramic Capacitor ±2% C0G NP0 0.055Lx0.055W 1.40mmx1.40mm -55°C~125°C High Q, Low Loss Surface Mount, MLCC 0505 (1313 Metric)
VJ0505D430GXPAJ Overview
The size/dimension of the program on this device is 0.055Lx0.055W 1.40mmx1.40mm.In general, the temperature coefficient of resistance is defined as the change in electrical resistance of a substance per degree of temperature change.
VJ0505D430GXPAJ Features
a size/dimension of 0.055Lx0.055W 1.40mmx1.40mm