VJ0505D3R9BXPQJHT
Mfr.Part #
VJ0505D3R9BXPQJHT
Description
CAP CER 3.9 PF 250V C0G 0505
Ceramic Capacitors
Type :
Surface Mount Multilayer Ceramic Chip Capacitor
Lead Style :
Size / Dimension :
0.055" L x 0.055" W (1.40mm x 1.40mm)
Product Status :
Active
Lead Spacing :
Height - Seated (Max) :
Class :
Class 1
Vishay
Applications :
RF, Microwave, High Frequency
Termination Style :
SMD/SMT
Dielectric :
C0G (NP0)
Product Type :
Voltage - Rated :
250V
Failure Rate :
Capacitance :
3.9 pF
RoHS :
Details
Product :
General Type MLCCs
Packaging :
MouseReel
Ratings :
Product Category :
Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT
Tolerance :
±0.1pF
Operating Temperature :
-55°C ~ 200°C
Thickness (Max) :
0.057" (1.45mm)
Package :
Cut Tape (CT)
Subcategory :
Capacitors
Features :
High Temperature
Brand :
Series :
VJ HIFREQ HT
Datasheets
VJ0505D3R9BXPQJHT
Vishay / Vitramon VJ0505D3R9BXPQJHT
VJ HIFREQ HT 3.9 pF 250V Ceramic Capacitor ±0.1pF C0G, NP0 0.055" L x 0.055" W (1.40mm x 1.40mm) -55°C ~ 200°C Surface Mount, MLCC 0505 (1313 Metric)