VJ0505D360GXPAJ
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
VJ0505D360GXPAJ
Manufacturer
Vishay / Vitramon
Package / Case
0505 (1313 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 36PF 250V C0G/NP0 0505
Manufacturer :
Vishay / Vitramon
Product Category :
Ceramic Capacitors
Capacitance :
36pF
Series :
VJ QUAD HIFREQ
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Package / Case :
0505 (1313 Metric)
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Thickness (Max) :
0.057 1.45mm
Voltage - Rated :
250V
Feature :
High Q, Low Loss
Tolerance :
±2%
Factory Lead Time :
16 Weeks
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Size / Dimension :
0.055Lx0.055W 1.40mmx1.40mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Applications :
RF, Microwave, High Frequency
Datasheets
VJ0505D360GXPAJ
VJ QUAD HIFREQ 36pF 250V Ceramic Capacitor ±2% C0G NP0 0.055Lx0.055W 1.40mmx1.40mm -55°C~125°C High Q, Low Loss Surface Mount, MLCC 0505 (1313 Metric)
VJ0505D360GXPAJ Overview
A program's size/dimension is 0.055Lx0.055W 1.40mmx1.40mm for this device.Its coefficient is C0G NP0 and determines the change in resistance per degree of temperature for a substance.
VJ0505D360GXPAJ Features
a size/dimension of 0.055Lx0.055W 1.40mmx1.40mm