VJ0505D300JXPAJ
Mfr.Part #
VJ0505D300JXPAJ
Description
CAP CER 30PF 250V C0G/NP0 0505
Stock
19
In Stock :
19
Capacitance :
30pF
Width :
1.397mm
Series :
VJ QUAD HIFREQ
Size / Dimension :
0.055Lx0.055W 1.40mmx1.40mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Case Code (Imperial) :
0505
Tolerance :
±5%
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Min Operating Temperature :
-55°C
Dielectric :
C0G
Voltage - Rated DC :
250V
Operating Temperature :
-55°C~125°C
REACH SVHC :
Unknown
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Published :
2014
Max Operating Temperature :
125°C
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Length :
1.397mm
Feature :
High Q, Low Loss
Thickness :
1.4478mm
Voltage - Rated :
250V
Termination :
SMD/SMT
Case Code (Metric) :
Height Seated (Max) :
838.2μm
Factory Lead Time :
16 Weeks
Thickness (Max) :
0.057 1.45mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Mount :
Surface Mount
Datasheets
VJ0505D300JXPAJ
Vishay / Vitramon VJ0505D300JXPAJ
VJ QUAD HIFREQ 30pF 250V Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 0.055Lx0.055W 1.40mmx1.40mm -55°C~125°C High Q, Low Loss Surface Mount, MLCC 0505 (1313 Metric)