VJ0505D2R1BXPAJ
Mfr.Part #
VJ0505D2R1BXPAJ
Description
CAP CER 2.1PF 250V C0G/NP0 0505
Size / Dimension :
0.055Lx0.055W 1.40mmx1.40mm
Tolerance :
±0.1pF
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Voltage - Rated :
250V
Published :
Feature :
High Q, Low Loss
Thickness (Max) :
0.057 1.45mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Capacitance :
2.1pF
Factory Lead Time :
16 Weeks
Series :
VJ QUAD HIFREQ
Datasheets
VJ0505D2R1BXPAJ
VJ QUAD HIFREQ 2.1pF 250V Ceramic Capacitor ±0.1pF C0G NP0 0.055Lx0.055W 1.40mmx1.40mm -55°C~125°C High Q, Low Loss Surface Mount, MLCC 0505 (1313 Metric)
VJ0505D2R1BXPAJ Overview
The size/dimension of the program on this device is 0.055Lx0.055W 1.40mmx1.40mm.In general, the temperature coefficient of resistance is defined as the change in electrical resistance of a substance per degree of temperature change.
VJ0505D2R1BXPAJ Features
a size/dimension of 0.055Lx0.055W 1.40mmx1.40mm