VJ0505D1R1BXPAJ
Mfr.Part #
VJ0505D1R1BXPAJ
Description
CAP CER 1.1PF 250V C0G/NP0 0505
Tolerance :
±0.1pF
Voltage - Rated :
250V
Published :
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Size / Dimension :
0.055Lx0.055W 1.40mmx1.40mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Factory Lead Time :
16 Weeks
Series :
VJ QUAD HIFREQ
Case Code (Imperial) :
Thickness (Max) :
0.057 1.45mm
Capacitance :
1.1pF
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Feature :
High Q, Low Loss
Case Code (Metric) :
Datasheets
VJ0505D1R1BXPAJ
VJ QUAD HIFREQ 1.1pF 250V Ceramic Capacitor ±0.1pF C0G NP0 0.055Lx0.055W 1.40mmx1.40mm -55°C~125°C High Q, Low Loss Surface Mount, MLCC 0505 (1313 Metric)
VJ0505D1R1BXPAJ Overview
Consequently, the program has size/dimension 0.055Lx0.055W 1.40mmx1.40mm.This coefficient is determined by the change in electrical resistance of a substance as a function of temperature; in general, its coefficient is C0G NP0.
VJ0505D1R1BXPAJ Features
a size/dimension of 0.055Lx0.055W 1.40mmx1.40mm