VJ0505D150GXPAJ
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
VJ0505D150GXPAJ
Manufacturer
Vishay / Vitramon
Package / Case
0505 (1313 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 15PF 250V C0G/NP0 0505
Manufacturer :
Vishay / Vitramon
Product Category :
Ceramic Capacitors
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Case Code (Imperial) :
Max Operating Temperature :
125°C
Series :
VJ QUAD HIFREQ
Applications :
RF, Microwave, High Frequency
Mount :
Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Published :
Voltage - Rated :
250V
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Size / Dimension :
0.055Lx0.055W 1.40mmx1.40mm
Capacitance :
15pF
Feature :
High Q, Low Loss
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Package / Case :
0505 (1313 Metric)
Voltage - Rated DC :
250V
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Factory Lead Time :
16 Weeks
Case Code (Metric) :
REACH SVHC :
Unknown
Tolerance :
±2%
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Thickness (Max) :
0.057 1.45mm
Datasheets
VJ0505D150GXPAJ
VJ QUAD HIFREQ 15pF 250V Ceramic Capacitor ±2% C0G NP0 0.055Lx0.055W 1.40mmx1.40mm -55°C~125°C High Q, Low Loss Surface Mount, MLCC 0505 (1313 Metric)
VJ0505D150GXPAJ Overview
Using this device, the program has a size/dimension of 0.055Lx0.055W 1.40mmx1.40mm.This coefficient equals C0G NP0 indicates that a substance's electrical resistance changes with temperature per degree change.The voltage - Rated DC of 250V allows it to function.
VJ0505D150GXPAJ Features
a size/dimension of 0.055Lx0.055W 1.40mmx1.40mm
with C0G NP0 being the highest temperature coefficient
with the voltage - Rated DC of 250V