VJ0505D130GXPAJ
Mfr.Part #
VJ0505D130GXPAJ
Description
CAP CER 13PF 250V C0G/NP0 0505
C0G NP0
Factory Lead Time :
16 Weeks
Thickness (Max) :
0.057 1.45mm
Tolerance :
±2%
Size / Dimension :
0.055Lx0.055W 1.40mmx1.40mm
Capacitance :
13pF
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Voltage - Rated :
250V
Datasheets
VJ0505D130GXPAJ
VJ QUAD HIFREQ 13pF 250V Ceramic Capacitor ±2% C0G NP0 0.055Lx0.055W 1.40mmx1.40mm -55°C~125°C High Q, Low Loss Surface Mount, MLCC 0505 (1313 Metric)
VJ0505D130GXPAJ Overview
This device's program size/dimension is 0.055Lx0.055W 1.40mmx1.40mm.A substance's temperature coefficient of resistance is generally defined as how its electrical resistance changes with per degree change in temperature.
VJ0505D130GXPAJ Features
a size/dimension of 0.055Lx0.055W 1.40mmx1.40mm