TVX0J153MDD
Mfr.Part #
TVX0J153MDD
Description
CAP ALUM 15000UF 20% 6.3V AXIAL
Capacitance :
15000µF
Tolerance :
±20%
Lifetime @ Temp :
2000 Hrs @ 85°C
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Voltage - Rated DC :
6.3V
GENERAL PURPOSE
Length :
40mm
Datasheets
TVX0J153MDD
TVX 15000μF Capacitor ±20% Bulk Through Hole -40°C~85°C Axial, Can