TRR18EZPF2151
Mfr.Part #
TRR18EZPF2151
Description
RES SMD 2.15K OHM 1% 1/4W 1206
Chip Resistor - Surface Mount
Factory Lead Time :
8 Weeks
Resistance :
2.15kOhm
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Published :
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Tolerance :
±1%
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Datasheets
TRR18EZPF2151
ROHM Semiconductor TRR18EZPF2151
TRR Series, Thick Film, 2.15kOhm, 0.25W 1/4W, ±1%, -55°C~155°C