TRR10EZPF1210
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
TRR10EZPF1210
Manufacturer
ROHM Semiconductor
Package / Case
0805 (2012 Metric)
Datasheet
Download
Description
RES SMD 121 OHM 1% 1/8W 0805
Manufacturer :
ROHM Semiconductor
Product Category :
Chip Resistor - Surface Mount
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Number of Terminations :
2
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
Package / Case :
0805 (2012 Metric)
Feature :
Anti-Sulfur
Height :
660.4μm
Case Code (Metric) :
Composition :
Thick Film
Published :
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Max Power Dissipation :
125mW
Case Code (Imperial) :
Series :
TRR
Resistance :
121Ohm
Tolerance :
±1%
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Datasheets
TRR10EZPF1210
ROHM Semiconductor TRR10EZPF1210
TRR Series, Thick Film, 121Ohm, 0.125W 1/8W, ±1%, -55°C~155°C