TRR10EZPF4993
Mfr.Part #
TRR10EZPF4993
Description
RES SMD 499K OHM 1% 1/8W 0805
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
Tolerance :
±1%
Resistance :
499kOhm
Radiation Hardening :
No
Max Power Dissipation :
125mW
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Datasheets
TRR10EZPF4993
ROHM Semiconductor TRR10EZPF4993
TRR Series, Thick Film, 499kOhm, 0.125W 1/8W, ±1%, -55°C~155°C