TRR10EZPF2611
Mfr.Part #
TRR10EZPF2611
Description
RES SMD 2.61K OHM 1% 1/8W 0805
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
Tolerance :
±1%
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Max Power Dissipation :
125mW
Resistance :
2.61kOhm
Datasheets
TRR10EZPF2611
ROHM Semiconductor TRR10EZPF2611
TRR Series, Thick Film, 2.61kOhm, 0.125W 1/8W, ±1%, -55°C~155°C