TRR10EZPF2492
Mfr.Part #
TRR10EZPF2492
Description
RES SMD 24.9K OHM 1% 1/8W 0805
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Resistance :
24.9kohm
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Max Power Dissipation :
125mW
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Tolerance :
±1%
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
Datasheets
TRR10EZPF2492
ROHM Semiconductor TRR10EZPF2492
TRR Series, Thick Film, 24.9kOhm, 0.125W 1/8W, ±1%, -55°C~155°C