TNPW2512845RBEEY
Mfr.Part #
TNPW2512845RBEEY
Description
RES 845 OHM 0.1% 1/2W 2512
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Size / Dimension :
0.248Lx0.122W 6.30mmx3.10mm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Tolerance :
±0.1%
Resistance :
845Ohms
Power Rating :
500mW
Height Seated (Max) :
0.030 0.75mm
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Datasheets
TNPW2512845RBEEY
Vishay / Dale TNPW2512845RBEEY
TNPW e3 Series, Thin Film, 845Ohms, 0.5W 1/2W, ±0.1%, -55°C~155°C