TNPW251222K0BEEY
Mfr.Part #
TNPW251222K0BEEY
Description
RES 22K OHM 0.1% 1/2W 2512
Size / Dimension :
0.248Lx0.122W 6.30mmx3.10mm
Max Power Dissipation :
500mW
Height Seated (Max) :
0.030 0.75mm
Width :
3.0988mm
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Min Operating Temperature :
-55°C
Power Rating :
500mW
Max Operating Temperature :
125°C
Length :
6.2992mm
Tolerance :
±0.1%
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Resistance :
22kOhms
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Datasheets
TNPW251222K0BEEY
Vishay / Dale TNPW251222K0BEEY
TNPW e3 Series, Thin Film, 22kOhms, 0.5W 1/2W, ±0.1%, -55°C~155°C