TNPW201093K1BEEY
Mfr.Part #
TNPW201093K1BEEY
Description
RES 93.1K OHM 0.1% 2/5W 2010
Power (Watts) :
0.4W 2/5W
Height Seated (Max) :
0.030 0.75mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Size / Dimension :
0.197Lx0.098W 5.00mmx2.50mm
Length :
5.0038mm
Max Power Dissipation :
400mW
Min Operating Temperature :
-55°C
Power Rating :
400mW
Published :
Width :
2.4892mm
Tolerance :
±0.1%
Max Operating Temperature :
125°C
Resistance :
93.1kOhms
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Feature :
Moisture Resistant
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Datasheets
TNPW201093K1BEEY
Vishay / Dale TNPW201093K1BEEY
TNPW e3 Series, Thin Film, 93.1kOhms, 0.4W 2/5W, ±0.1%, -55°C~155°C