TNPW201093K1BEEF
Mfr.Part #
TNPW201093K1BEEF
Description
RES 93.1K OHM 0.1% 2/5W 2010
Width :
2.4892mm
Height Seated (Max) :
0.030 0.75mm
Power (Watts) :
0.4W 2/5W
Power Rating :
400mW
Feature :
Size / Dimension :
0.197Lx0.098W 5.00mmx2.50mm
Max Operating Temperature :
125°C
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~155°C
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Length :
5.0038mm
Tolerance :
±0.1%
Resistance :
93.1kOhms
Published :
Max Power Dissipation :
400mW
Min Operating Temperature :
-55°C
Datasheets
TNPW201093K1BEEF
Vishay / Dale TNPW201093K1BEEF
TNPW e3 Series, Thin Film, 93.1kOhms, 0.4W 2/5W, ±0.1%, -55°C~155°C