TNPW121097K6BEEN
Mfr.Part #
TNPW121097K6BEEN
Description
RES 97.6K OHM 0.1% 1/3W 1210
Height - Seated (Max) :
0.030 (0.75mm)
Features :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Positronic
Failure Rate :
Power (Watts) :
0.5W, 1/2W
Operating Temperature :
-55°C ~ 155°C
Series :
TNPW e3
Supplier Device Package :
Brand :
Amphenol Positronic
Product Type :
Mixed Contact D-Sub Connectors
Tolerance :
±0.1%
Other Names :
TNPW1210 97K6 0.1% T9 E52 E3
Product Category :
D-Sub Mixed Contact Connectors
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Subcategory :
D-Sub Connectors
Resistance :
97.6 kOhms
Size / Dimension :
0.126 L x 0.096 W (3.20mm x 2.45mm)
Datasheets
TNPW121097K6BEEN
Vishay / Dale TNPW121097K6BEEN
TNPW e3 Series, Thin Film, 97.6 kOhms, 0.5W, 1/2W, ±0.1%, -55°C ~ 155°C