TNPW1210976RBEEN
Mfr.Part #
TNPW1210976RBEEN
Description
RES 976 OHM 0.1% 1/3W 1210
Height Seated (Max) :
0.030 0.75mm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Power (Watts) :
0.333W 1/3W
Series :
TNPW e3
Resistance :
976Ohms
Size / Dimension :
0.126Lx0.096W 3.20mmx2.45mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Tolerance :
±0.1%
Power Rating :
330mW
Factory Lead Time :
6 Weeks
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Ratings :
AEC-Q200
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Datasheets
TNPW1210976RBEEN
Vishay / Dale TNPW1210976RBEEN
TNPW e3 Series, Thin Film, 976Ohms, 0.333W 1/3W, ±0.1%, -55°C~155°C