TNPW1210768RBEEN
Mfr.Part #
TNPW1210768RBEEN
Description
RES 768 OHM 0.1% 1/3W 1210
Tolerance :
±0.1%
Size / Dimension :
0.126Lx0.096W 3.20mmx2.45mm
Composition :
Thin Film
Ratings :
AEC-Q200
Supplier Device Package :
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Height Seated (Max) :
0.030 0.75mm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Series :
TNPW e3
Power Rating :
330mW
1 (Unlimited)
Published :
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Resistance :
768Ohms
Factory Lead Time :
21 Weeks
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power (Watts) :
0.333W 1/3W
Datasheets
TNPW1210768RBEEN
Vishay / Dale TNPW1210768RBEEN
TNPW e3 Series, Thin Film, 768Ohms, 0.333W 1/3W, ±0.1%, -55°C~155°C