TNPW121052R3BEEA
Mfr.Part #
TNPW121052R3BEEA
Description
RES 52.3 OHM 0.1% 1/3W 1210
Tape and Reel (TR)
Ratings :
AEC-Q200
Resistance :
52.3Ohms
Tolerance :
±0.1%
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Factory Lead Time :
21 Weeks
Size / Dimension :
0.126Lx0.096W 3.20mmx2.45mm
Supplier Device Package :
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Height Seated (Max) :
0.030 0.75mm
Series :
TNPW e3
Power (Watts) :
0.333W 1/3W
Power Rating :
330mW
Datasheets
TNPW121052R3BEEA
Vishay / Dale TNPW121052R3BEEA
TNPW e3 Series, Thin Film, 52.3Ohms, 0.333W 1/3W, ±0.1%, -55°C~155°C