TNPW1210499RBYEA
Mfr.Part #
TNPW1210499RBYEA
Description
RES 499 OHM 0.1% 1/3W 1210
Height Seated (Max) :
0.030 0.75mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Supplier Device Package :
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power (Watts) :
0.333W 1/3W
Resistance :
499Ohms
Tolerance :
±0.1%
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Series :
TNPW e3
Size / Dimension :
0.126Lx0.096W 3.20mmx2.45mm
Ratings :
AEC-Q200
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Power Rating :
330mW
Factory Lead Time :
16 Weeks
Datasheets
TNPW1210499RBYEA
Vishay / Dale TNPW1210499RBYEA
TNPW e3 Series, Thin Film, 499Ohms, 0.333W 1/3W, ±0.1%, -55°C~155°C