TNPW121020K5FETA
Mfr.Part #
TNPW121020K5FETA
Description
RES 20.5K OHM 1% 1/3W 1210
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Size / Dimension :
0.126Lx0.096W 3.20mmx2.45mm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Height Seated (Max) :
0.030 0.75mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Contact Plating :
Lead, Tin
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Thin Film
Radiation Hardening :
No
Max Operating Temperature :
125°C
Power (Watts) :
0.333W 1/3W
Tolerance :
±1%
Resistance :
20.5kOhms
Feature :
Military
Factory Lead Time :
12 Weeks
Series :
TNPW
Min Operating Temperature :
-55°C
Power Rating :
330mW
Datasheets
TNPW121020K5FETA
Vishay / Dale TNPW121020K5FETA
TNPW Series, Thin Film, 20.5kOhms, 0.333W 1/3W, ±1%, -55°C~125°C