TNPW1210130KBETA
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
TNPW1210130KBETA
Manufacturer
Vishay / Dale
Package / Case
1210 (3225 Metric)
Datasheet
Download
Description
RES 130K OHM 0.1% 1/3W 1210
Manufacturer :
Vishay / Dale
Product Category :
Chip Resistor - Surface Mount
Max Operating Temperature :
125°C
Number of Terminations :
2
Factory Lead Time :
15 Weeks
Size / Dimension :
0.126Lx0.096W 3.20mmx2.45mm
Power (Watts) :
0.333W 1/3W
Supplier Device Package :
Height Seated (Max) :
0.030 0.75mm
Package / Case :
1210 (3225 Metric)
Height :
762μm
Resistance :
130kOhms
Published :
Min Operating Temperature :
-55°C
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Feature :
Military
Composition :
Thin Film
Series :
TNPW
Width :
2.4384mm
Power Rating :
330mW
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Length :
3.2004mm
Max Power Dissipation :
333mW
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Tolerance :
±0.1%
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Datasheets
TNPW1210130KBETA
Vishay / Dale TNPW1210130KBETA
TNPW Series, Thin Film, 130kOhms, 0.333W 1/3W, ±0.1%, -55°C~125°C