TNPW121012K1BYEA
Mfr.Part #
TNPW121012K1BYEA
Package / Case
1210 (3225 Metric)
Description
RES 12.1K OHM 0.1% 1/3W 1210
Size / Dimension :
0.126Lx0.096W 3.20mmx2.45mm
Supplier Device Package :
Ratings :
AEC-Q200
Factory Lead Time :
16 Weeks
Power Rating :
330mW
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Tolerance :
±0.1%
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Power (Watts) :
0.333W 1/3W
Series :
TNPW e3
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Resistance :
12.1kOhms
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Contact Plating :
Tin
Height Seated (Max) :
0.030 0.75mm
Max Operating Temperature :
125°C
Package / Case :
1210 (3225 Metric)
Min Operating Temperature :
-55°C
Datasheets
TNPW121012K1BYEA
Vishay / Dale TNPW121012K1BYEA
TNPW e3 Series, Thin Film, 12.1kOhms, 0.333W 1/3W, ±0.1%, -55°C~155°C