TNPW121010R5DETA
Mfr.Part #
TNPW121010R5DETA
Package / Case
1210 (3225 Metric)
Description
RES 10.5 OHM 0.5% 1/3W 1210
Package / Case :
1210 (3225 Metric)
Tolerance :
±0.5%
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Min Operating Temperature :
-55°C
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Max Operating Temperature :
125°C
Resistance :
10.5Ohms
Height Seated (Max) :
0.030 0.75mm
Factory Lead Time :
12 Weeks
Power Rating :
330mW
Power (Watts) :
0.333W 1/3W
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Feature :
Military
Size / Dimension :
0.126Lx0.096W 3.20mmx2.45mm
Contact Plating :
Lead, Tin
Datasheets
TNPW121010R5DETA
Vishay / Dale TNPW121010R5DETA
TNPW Series, Thin Film, 10.5Ohms, 0.333W 1/3W, ±0.5%, -55°C~125°C