TNPW120695R3BETY
Mfr.Part #
TNPW120695R3BETY
Package / Case
1206 (3216 Metric)
Description
RES 95.3 OHM 0.1% 1/4W 1206
Chip Resistor - Surface Mount
Radiation Hardening :
No
Contact Plating :
Lead, Tin
Power Rating :
250mW
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Package / Case :
1206 (3216 Metric)
Resistance :
95.3Ohms
Tolerance :
±0.1%
Min Operating Temperature :
-55°C
Max Operating Temperature :
125°C
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Factory Lead Time :
14 Weeks
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Datasheets
TNPW120695R3BETY
Vishay / Dale TNPW120695R3BETY
TNPW Series, Thin Film, 95.3Ohms, 0.25W 1/4W, ±0.1%, -55°C~125°C