TNPW120680K6BEEN
Mfr.Part #
TNPW120680K6BEEN
Description
RES 80.6K OHM 0.1% 1/4W 1206
Chip Resistor - Surface Mount
Max Power Dissipation :
250mW
Published :
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Power Rating :
250mW
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Voltage - Rated :
200V
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Supplier Device Package :
Weight :
16.187578mg
Series :
TNPW e3
Contact Plating :
Tin
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Length :
3.2004mm
Height :
660.4μm
2
Radiation Hardening :
No
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Voltage - Rated DC :
100V
Tolerance :
±0.1%
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Case Code (Metric) :
Termination :
SMD/SMT
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Case Code (Imperial) :
Width :
1.6002mm
Max Operating Temperature :
125°C
Resistance :
80.6kOhms
Min Operating Temperature :
-55°C
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Factory Lead Time :
14 Weeks
Ratings :
AEC-Q200
Datasheets
TNPW120680K6BEEN
Vishay / Dale TNPW120680K6BEEN
TNPW e3 Series, Thin Film, 80.6kOhms, 0.25W 1/4W, ±0.1%, -55°C~155°C