TNPW1206562RBETY
Mfr.Part #
TNPW1206562RBETY
Description
RES 562 OHM 0.1% 1/4W 1206
Power Rating :
250mW
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Radiation Hardening :
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Max Operating Temperature :
125°C
Contact Plating :
Lead, Tin
Min Operating Temperature :
-55°C
Tolerance :
±0.1%
Series :
TNPW
Resistance :
562Ohms
Supplier Device Package :
Published :
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Datasheets
TNPW1206562RBETY
Vishay / Dale TNPW1206562RBETY
TNPW Series, Thin Film, 562Ohms, 0.25W 1/4W, ±0.1%, -55°C~125°C