TNPW120634R0BEEA
Mfr.Part #
TNPW120634R0BEEA
Description
RES 34 OHM 0.1% 1/4W 1206
Factory Lead Time :
15 Weeks
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Width :
1.6002mm
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Min Operating Temperature :
-55°C
Tolerance :
±0.1%
Height :
660.4μm
Series :
TNPW e3
Max Operating Temperature :
125°C
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Ratings :
AEC-Q200
Resistance :
34Ohms
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Published :
Length :
3.2004mm
Max Power Dissipation :
250mW
Power Rating :
250mW
Datasheets
TNPW120634R0BEEA
Vishay / Dale TNPW120634R0BEEA
TNPW e3 Series, Thin Film, 34Ohms, 0.25W 1/4W, ±0.1%, -55°C~155°C