TNPW120633K0BXEN
Mfr.Part #
TNPW120633K0BXEN
Description
RES 33K OHM 0.1% 1/4W 1206
Resistance :
33kOhms
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Power Rating :
250mW
Series :
TNPW e3
Ratings :
AEC-Q200
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Tolerance :
±0.1%
Temperature Coefficient :
±15ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Datasheets
TNPW120633K0BXEN
Vishay / Dale TNPW120633K0BXEN
TNPW e3 Series, Thin Film, 33kOhms, 0.25W 1/4W, ±0.1%, -55°C~155°C