TNPW1206328KBETA
Mfr.Part #
TNPW1206328KBETA
Description
RES 328K OHM 0.1% 1/4W 1206
Power Rating :
250mW
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Contact Plating :
Lead, Tin
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Resistance :
328kOhms
Max Operating Temperature :
125°C
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Series :
TNPW
Supplier Device Package :
Published :
Radiation Hardening :
No
Tolerance :
±0.1%
Min Operating Temperature :
-55°C
Feature :
Military
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Datasheets
TNPW1206328KBETA
Vishay / Dale TNPW1206328KBETA
TNPW Series, Thin Film, 328kOhms, 0.25W 1/4W, ±0.1%, -55°C~125°C