TNPW1206324RBETY
Mfr.Part #
TNPW1206324RBETY
Description
RES 324 OHM 0.1% 1/4W 1206
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Contact Plating :
Lead, Tin
Supplier Device Package :
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Tolerance :
±0.1%
Radiation Hardening :
No
Max Operating Temperature :
155°C
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Case Code (Metric) :
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Package / Case :
1206 (3216 Metric)
Termination :
SMD/SMT
Published :
Power Rating :
250mW
Voltage - Rated :
200V
Case Code (Imperial) :
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Resistance :
324Ohms
Min Operating Temperature :
-55°C
Series :
TNPW
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Datasheets
TNPW1206324RBETY
Vishay / Dale TNPW1206324RBETY
TNPW Series, Thin Film, 324Ohms, 0.25W 1/4W, ±0.1%, -55°C~125°C