TNPW1206249RFHEA
Mfr.Part #
TNPW1206249RFHEA
Description
RES 249 OHM 1% 1/4W 1206
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Min Operating Temperature :
-55°C
Contact Plating :
Tin
Resistance :
249Ohms
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Max Operating Temperature :
125°C
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Tolerance :
±1%
Supplier Device Package :
Series :
TNPW e3
Power Rating :
250mW
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Ratings :
AEC-Q200
Factory Lead Time :
14 Weeks
Radiation Hardening :
No
Datasheets
TNPW1206249RFHEA
Vishay / Dale TNPW1206249RFHEA
TNPW e3 Series, Thin Film, 249Ohms, 0.25W 1/4W, ±1%, -55°C~155°C