TNPW120623K2BETY
Mfr.Part #
TNPW120623K2BETY
Description
RES 23.2K OHM 0.1% 1/4W 1206
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Case Code (Metric) :
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Tolerance :
±0.1%
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Min Operating Temperature :
-55°C
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Published :
Power Rating :
250mW
Max Operating Temperature :
155°C
Supplier Device Package :
Voltage - Rated :
200V
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Termination :
SMD/SMT
Resistance :
23.2kOhms
Case Code (Imperial) :
Contact Plating :
Lead, Tin
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Series :
TNPW
Datasheets
TNPW120623K2BETY
Vishay / Dale TNPW120623K2BETY
TNPW Series, Thin Film, 23.2kOhms, 0.25W 1/4W, ±0.1%, -55°C~125°C