TNPW12061K07DEEA
Mfr.Part #
TNPW12061K07DEEA
Description
RES 1.07K OHM 0.5% 1/4W 1206
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Tolerance :
±0.5%
Series :
TNPW e3
Factory Lead Time :
14 Weeks
Ratings :
AEC-Q200
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Power Rating :
250mW
Supplier Device Package :
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Resistance :
1.07kOhms
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Datasheets
TNPW12061K07DEEA
Vishay / Dale TNPW12061K07DEEA
TNPW e3 Series, Thin Film, 1.07kOhms, 0.25W 1/4W, ±0.5%, -55°C~155°C