TNPW120618R0BETA
Mfr.Part #
TNPW120618R0BETA
Description
RES 18 OHM 0.1% 1/4W 1206
Height :
660.4μm
Contact Plating :
Lead, Tin
Max Operating Temperature :
125°C
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Length :
3.2004mm
Feature :
Military
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Military Standard :
Not
Tolerance :
±0.1%
Resistance :
18Ohms
Width :
1.6002mm
Power Rating :
250mW
2
Depth :
1.6mm
Min Operating Temperature :
-55°C
Series :
TNPW
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Max Power Dissipation :
250mW
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Published :
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Datasheets
TNPW120618R0BETA
Vishay / Dale TNPW120618R0BETA
TNPW Series, Thin Film, 18Ohms, 0.25W 1/4W, ±0.1%, -55°C~125°C