TNPW120618K4BETY
Mfr.Part #
TNPW120618K4BETY
Description
RES 18.4K OHM 0.1% 1/4W 1206
Power Rating :
250mW
Voltage - Rated :
200V
Composition :
Thin Film
Termination :
SMD/SMT
Case Code (Metric) :
Series :
TNPW
Max Operating Temperature :
155°C
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Case Code (Imperial) :
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Tolerance :
±0.1%
Resistance :
18.4kOhms
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Supplier Device Package :
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Min Operating Temperature :
-55°C
Contact Plating :
Lead, Tin
Datasheets
TNPW120618K4BETY
Vishay / Dale TNPW120618K4BETY
TNPW Series, Thin Film, 18.4kOhms, 0.25W 1/4W, ±0.1%, -55°C~125°C