TNPW120618K2DETA
Mfr.Part #
TNPW120618K2DETA
Description
RES 18.2K OHM 0.5% 1/4W 1206
Series :
TNPW
Weight :
16.187578mg
Tolerance :
±0.5%
Max Operating Temperature :
125°C
Height :
550μm
Voltage - Rated :
200V
Length :
3.2mm
Power Rating :
250mW
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Resistance :
18.2kOhms
Case Code (Imperial) :
Package / Case :
1206 (3216 Metric)
Termination :
SMD/SMT
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Min Operating Temperature :
-55°C
Width :
1.6mm
Contact Plating :
Lead, Tin
Case Code (Metric) :
Factory Lead Time :
14 Weeks
Supplier Device Package :
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Feature :
Military
Datasheets
TNPW120618K2DETA
Vishay / Dale TNPW120618K2DETA
TNPW Series, Thin Film, 18.2kOhms, 0.25W 1/4W, ±0.5%, -55°C~125°C