TNPW120618K2BETA
Mfr.Part #
TNPW120618K2BETA
Description
RES 18.2K OHM 0.1% 1/4W 1206
Power Rating :
250mW
Max Operating Temperature :
125°C
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Supplier Device Package :
Resistance :
18.2kOhms
Length :
3.2004mm
Min Operating Temperature :
-55°C
Contact Plating :
Lead, Tin
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Number of Terminations :
2
Published :
Series :
TNPW
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Tolerance :
±0.1%
Height :
660.4μm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Feature :
Military
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Max Power Dissipation :
250mW
Width :
1.6002mm
Voltage - Rated :
200V
Datasheets
TNPW120618K2BETA
Vishay / Dale TNPW120618K2BETA
TNPW Series, Thin Film, 18.2kOhms, 0.25W 1/4W, ±0.1%, -55°C~125°C